Logi sisse

GPS kaugjälgimineAitame Sul masinaparki ja sellega seotud kulusid kontrollida

Meie teenuseid kasutab 700+ ettevõtet
Oleme paigaldanud üle 9000 seadme
Erilahendused tellija vajadustest lähtuvalt

2-nd FAI World Paramotor Endurance Cup 2018

World Paramotor Endurance Cup 2018

Vaata Lauri lendu!

(Teekond>Vali objekt>Lauri Paramotor tracker>Näita)

8-12 juunil toimub teist korda World Paramotor Endurance Cup. Seekord toimub võistlus Hiiumaal. Pilootidel tuleb üles leida etteantud kontrollpunktid, läbida kujundeid ning keerulistes tingimustes sooritada täpsusülesandeid, starte ja maandumisi.

Heast orienteerumisoskusest üksi ei piisa, tegevuskava tuleb kohandada ilmastikutingimustega. Kogu lennuplaani pole võimalik ette kavandada ja nii teevad piloodid olulisi otsuseid otse lennu ajal.

"Alati, kui lendan, on mul P-Träkk taskus. Saateautos olev kaaslane näeb reaalajas minu asukohta oma nutiseadmes. Teekonna salvestamisfunktsioonist on kasu lennu hilisemal analüüsimisel."

World Paramotor Endurance Cup 2018
Lauri Kadakas Tiibvarju lendur

Paramotor Endurance on aastal 2010 Eestis väljatöötatud lennuformaat motovarjudele. Tegu on uue ja omapärase kestvuslennuga, kus rõhuasetus navigeerimisel ja vastupidavusel. Lennatakse järjest 7 tundi ning selle aja jooksul läbitakse umbes 200 km, sõltuvalt antud päeva ülesandest ja tuule suunast. Sageli tuleb ette ootamatuid kütuse lõppemisi, tehnilisi rikkeid, mis viivad hädamaandumiseni.

2016 aasta sõidu ajal tegi Ott Maaten hädamaandumise raskestiligipääsetavasse kohta. Hooldemeeskond leidis lenduri üles tänu tänu sellele, et tal oli taskus P-Träkk.

  • Sellistel puhkudel on heaks abimeheks autonoomsel toitel töötav positsioneerimisseade koos SOS-nupuga

Ühe vajutusega saab edastada oma koordinaadid, mis jõuavad alarmteatena eelsalvestatud SMS-numbrile või meiliaadressile

Esimene Enduro maailma karikavõistlus toimus Saaremaal 2016. aastal. Osalejaid oli neljast riigist ja võitjaks tuli suvehiidlane Henri Valdmann. Ta on Eesti tiibvarjuspordi liidu juhatuse liige. Tänavu tuleb ta juba tiitlit kaitsma.

Meeskondlikud võidud on seni õnnestunud küll kõik Eestisse jätta, kuid Soome lendurid hingavad kuklasse.

Käesolev võistlus on proovikiviks järgmisel aastal toimuvale Paramotor Endurandce maailmameistrivõistlustele, mis samuti viiakse läbi Hiiumaal. Siis on oodata juba märksa suuremat seltskonda, kes nädala jooksul kaunistavad väikesaare taevast värviliste tiibvarjudega.

Võta ühendustUp